Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZSO w Bystrzycy Kłodzkiej oraz młodzież ZSO zbierają materiały o obyczajach i tradycji tarnawiczan.

Rozpoczęliśmy w ten sposób współpracę z  projektem "Małe Ojczyzny", któremu patronuje Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt "Małe Ojczyzny" został stworzony przez Ilonę Krawczyk, absolwentkę LO, aktorkę,   realizującą go wraz z międzynarodową grupą aktorów współpracujących z Teatrem Pieśń Kozła.

Głównym celem projektu jest stworzenie spektaklu teatralnego w oparciu o pieśni, tradycje i zwyczaje, które przetrwały w pamięci osób wysiedlonych po II wojnie światowej z Tarnowicy Polnej ? obecnych mieszkańców Gminy Bystrzyca Kłodzka.

Realizacji spektaklu towarzyszą warsztaty artystyczne z lokalną młodzieżą, dokumentacja filmowo-zdjęciowa oraz prace badawcze ? wywiady z osobami pochodzącymi z Tarnowicy Polnej, zapis dźwiękowy tradycyjnych pieśni ludowych.

Rezultat powyższych działań będą mogli Państwo zobaczyć podczas premiery spektaklu, planowanej na listopad 2012 r.

Więcej informacji o projekcie na stronie

W ramach realizowanych przez nas działań przewidujemy:

- przeprowadzenie wywiadów prasowych z byłymi mieszkańcami Tarnowicy Polnej

- nakręcenie filmu przedstawiającego postacie byłych mieszkańców

- zebranie materiałów faktograficznych, np. fotografie, dokumenty, akty urodzenia

Koordynatorzy:

Krystyna Magierowska-Kasza, Agnieszka Synowiec, Ewa Magierowska, Łukasz Puchalski

Stowarzyszenie Absolwentów
i Przyjaciół ZSO w Bystrzycy Kłodzkiej
Nr konta
91 95 23 0001 1000 9534 2000 0001
Numer KRS0000416445